O tym, że talentów w naszej szkole nie brakuje, przekonaliśmy się 9 maja. Na auli byłego gimnazjum o godz. 8:45 zgromadzili się wszyscy uczniowie, aby zobaczyć tych, którzy chcieli się zaprezentować szerszej publiczności.W tym roku na widowni zasiedli także nasi goście z Hiszpanii, czyli 20 uczniów z Muli. Imprezę w języku polskim i angielskim poprowadzili: D. Flaga i K. Brożyna.
Mieliśmy okazję obejrzeć różnorodne pokazy; wokalnie zaprezentowały się: O. Kołodziejczyk, E. Burtan, Z. Spyrka, M. Stańczyk i A. Żurek.
Na akordeonie zagrali: K. Bajak i K. Jaworski. Swe umiejętności taneczne pokazały uczennice kl. 7a, a także indywidualnie A. Hajdas, A. Pieron i K. Zięba. Mogliśmy obejrzeć reklamę stworzoną przez E. Burtan i W. Walczyńską a także zwiastun horroru pt. "Żonkill" autorstwa A. Żurek, A. Kudły i K. Kozaka.
Eksperymenty chemiczne przedstawił M. Kaleta, a fizyczne Z. Spyrka, S. Szczepaniec i M. Stańczyk. Mieliśmy także okazję podziwiać umiejętności konstruktorsko-techniczne K. Zagórskiego. Swym talentem plastycznym zachwyciła E. Burtan, która na koniec zaśpiewała piosenkę w "dziwnym" języku i nikt z uczniów nie zgadł, że było to esperanto. Honor szkoły uratowała pani Flaga. Pokaz zamknęli uczniowie klasy piątej, którzy pięknie zatańczyli poloneza. Wydawało się, że to już koniec pokazów, ale G. Szczepaniec wywołała na scenę uczennicę gości -Elenę, która jest tancerką i mogliśmy obejrzeć show w jej wykonaniu.
Całość przygotowania tej imprezy spoczęła na barkach p. U. Kubiczek-Kulpy, której należą się ogromne podziękowania i słowa uznania.

R. Łabuz